Hea tahte muusa

31/07/2018

Guerlaini 2017 aastal ilmunud parfüümi Mon Guerlain muusaks sai valitud Angelina Jolie, kellele see oli esimene kord lõhnasaadiku rollis üles astuda. Kogu kampaaniast saadava tulu annetas näitleja heategevuseks.

 

„ Me loome  alati parfüüme naistele, keda imetleme“, on öelnud Jacques Guerlain, mitmete juba müüdiks saanud lõhnade nagu Shalimar, L´Heure Bleue ja Mitsouko autor. Nii sai ka Thierry Wasser, 1828. aastal asutatud lõhnamaja tänane parfümeer, uue parfüümi loomisel inspiratsiooni just nimelt Jolie´st- naisest, keda ei imetle mitte ainult tema, vaid ka tuhanded teised üle maailma.

 

Olete ema, Oscari-võitjast näitlejanna, režissöör ja ÜRO hea tahte saadik, ent te pole seni kunagi osalenud üheski parfüümikampaanias. Mis pani teid Guerlaini ettepanekut vastu võtma?

Tegemist on brändiga, mida mu ema väga armastas. See rääkis talle, nagu mullegi, lugu ilust ja ajaloost, sest Guerlain on ju maailma vanim parfüümimaja, pealegi veel Prantsusmaalt.  Ja Prantsusmaa omakorda on riik, mida ma väga armastan, millega tunnen tugevat sidet ja kus ma tihti aega veedan. Kui Guerlaini esindajad rääkisid mulle, millise kire ja pühendumisega nad parfüüme teevad, kust ja kuidas toorainet saavad ja eri kogukondi aitavad, sain aru, et tegemist on omamoodi kunsti ja meistritööga, ning pilt hakkas minu jaoks vaikselt kokku minema. Mulle tundus, et siit võiks moodustada hea liit.

 

Mainisite, et teie ema armastas väga Guerlaini – on teil sellest mõni konkreetne mälestus?

Mu ema oli väga naturaalne. Talle meeldisid loomulikkus,  ta ei värvinud ennast ega teinud oma välimusega suurt midagi, isegi ehted, mida ta kandis, olid enamasti väga tagasihoidlikud. Aga tal oli paar asja, mida ta kasutas, kui tahtis vahel harva end tõelise daamina tunda. Üks neist – ja ma mäletan seda sellepärast nii hästi, et see tundus mulle nii elegantne – oli Guerlain lillelõhnaline puuder Ladies in All Climates. Usun, ettegelikult igal naisel mingi selline eriline asi, mis paneb teda alati end naiselikuna tundma.

 

Angelina Jolie koos oma ema Marcheline Bertrandiga 2001. aastal filmi “Original Sin” esilinastusel

 

Mis teile Mon Guerlain parfüümi juures meeldib?

See, kui kenasti on kokku pandud lavendel, jasmiin ja sandlipuu. Mulle ei meeldi parfüümid, mis on kas liiga tugevad või magusad, mulle meeldivad maalähedased ja samas sensuaalsed lõhnad, mida võib kanda ükskõik millal. Mul on meeles meie esimene kohtumine Guerlaini presidendi Laurent Boillot´ga – see toimus Kambodžas, kus mul olid parajasti „First They Killed My Father“ filmi võtted. Ma ei ole vist kunagi olnud nii räpane ja lõhnanud nii halvasti kui siis. Olin päeva otsa võtetel olnud ja lehkasin muda ning putukatõrjesprei järele. Ütleme nii, et saime  väga palju nalja, kui me rääkisime parfüümidest, üritasime dešifreerida eri lõhnakomponente ja nuusutasime tooraineid, mis pidid võitlema minu putukamürgi aroomiga.

 

 

Olete oma karjääri jooksul mänginud kinolinal väga palju erinevaid naisi. Kuidas te defineeriksite naiselikkust?

Ma arvan, et see on väga personaalne ja sõltub inimesest. Nii paljud naised, keda ma tunnen, on omavahel täiesti erinevad. Ka mu tütred on täiesti erinevad. Ei ole ühte ja lihtsat kirjeldust. Aga ma arvan, et naiselikkus on meie pehmem pool, ,ida me kõik aeg-ajalt endale lubada tahame.

 

Miks oli teile oluline, et uue parfüümi Mon Guerlain reklaamfilmi ja plakati pildistamine toimuks just Lõuna-Prantsusmaal?

See tundus kuidagi loomulik. Lõuna-Prantsusmaa on koht, mida mu perekond armastab, millega meil on oma ajalugu ja kus Guerlain kasvatab mitmeid oma parfüümide koostisosi, muu hulgas on sealt pärit Mon Guerlaini lavendel.

 

Mon Guerlain looja Thierry Wasser

 

Pildistamisele jäergneval päeval pidasite ÜRO esindajana kõne Londonis ja ülejärgmisel päeval sõitsite Azraqi põgenikelaagrisse Jordaanias. Kuidas te kõikide nende rollidega toime tulete?

Minu elu on selline olnud juba mitu aastat ja üks roll n-ö toidab teist. Ma naudin näitlejaks olemist, aga see kõik ei tähenda midagi, kui sinu töö ei ole mingit pidi kasulik ja sa ei abista neid, kes end ise aidata ei saa. Pean end väga õnnelikuks inimeseks, et saan teha loomingulist tööd ja selle abil panustada eri fondidesse, mis inimesi aitavad. Sest pelgalt loominguga tegeledes ja sellega raha kogudes on su elu väga tühi, et mitte öelda lausa mõttetu.

 

Olete otsustanud annetada kogu Guerlaini lõhnakampaaniast saadud tulu heategevuseks, rääkige palun oma heategevusfondist lähemalt.

Fond sai asutatud 13 aastat tagasi ja selle inspiratsiooniallikas on mu enda lapsed ja nende seotus eri riikidega. Külastasime riike, kelle jaoks heategevusprojekte teeme, lastega koos, nii et fond kasvab koos nendega. Oleme seadnud prioriteediks hariduse, tervise ja keskkonna, ning üks esimesi projekte oli tuberkuloosi ravimise programm Kambodžas. Sellest omakorda kasvas välja analoogne projetk Etioopias, kus ravisime samuti laste ja teismeliste tuberkuloosi ning korraldasime ka rehabilitatsiooniprogramme. Namiibias oli meie fookuses kohalike kogukondade haridus ja tervishoid jne. Kindlasti plaanime tegevust laiendada, aga fondi põhieesmärgiks jääb ikka kohalike kogukondade arendamine ja naiste ning laste õiguste eest võitlemine.

 

Mon Guerlain Eau de Parfume

Mon Guerlain, mis selle looja Thierry Wasseri meeltes väljendab ülimat naiselikkust – tänapäeva naise valikuid, emotsioone ja unistusi -, üheks staariks on kindlasti vanill, parfüümimaja ikooniline koostisosa, mida on kasutatud ka sellistes kuulsates meistriteostes nagu Shalimar, Habit Rouge ja Jicky. Vanilli kõrval säravad aga lavendel, mida tihtipeale kasutatakse rohkem meesteparfüümides, ning sandlipuu ja päikesetõusul korjatud jasmiiniõied.

 

Tekst: Ajakiri SÄDE
Pildid: Guerlain, Internet